Programma "Latvijas skolas soma"

2023. gada 28. martā

fotogalerija Ceturtdien, 23. martā, programma “Latvijas skolas soma” Cēsu 2. pamatskolas 3. un 4. klašu skolēnus aizveda fantāziju pasaulē. Tur viņiem palīdzēja nokļūt bērnu pasaku autore Inese Valtere nodarbībā “No stāsta līdz grāmatai”. Nodarbības laikā bērni izdomāja dažādu planētu nosaukumus, devās kosmosā, stādīja skolas gaiteņos dažādus kokus – naudas koks, konču koks, domu koks, gudrības koks un citus. Aizceļoja uz spageti planētu, kur viss bija no spageti un brauc spageti automašīnas, kuras jāuzpilda ar kečupu! Radīja dīvainu marsieti, kuram acu vietā bija datora ekrāns, ausis kā grāmatas, rokas kā knaģi un kājas kā penālis. Noskaidroja, ka grāmatas tapšanā piedalās tādās profesijas pārstāvji kā - rakstnieks, ilustrators, burtu pavēlnieks, maketētājs un papīra cilvēks. Uzzinājām kādi kuriozi atgadījumi var notikt grāmatas tapšanas laikā un nodarbības noslēgumā kopā ar rakstnieci un viņas līdzi paņemto mazo, zaļo marsieti, uzdejojām prieka deju! Bērni bija ļoti priecīgi!

Paldies Latvijas skolas soma, par šādu programmas izvēles iespēju un Pasakas ģimenei! Inesei Valterei īpašais paldies par tik pozitīvu un enerģisku rītu! Arī mēs skolotāji visu nodarbības laiku smaidījām un neizpalika arī smiekli līdz asarām. Lieliska nodarbība! Uz sadarbību!