Kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma"

2023. gada 05. jūnijā

26. maijā, programmas Latvijas skolas soma ietvaros, 3. a klase ciemojās Animācijas brigāde multfilmu studijā uz kinolektorija nodarbību “Iepazīsties leļļu kino”. Nodarbības laikā skolēni iepazinās ar  leļļu filmu tapšanas procesu., kā tiek izgatavotas lellītes un uzzināja jaunas profesijas, kas strādā pie filmiņas tapšanas procesa. Kopā noskatījās  Avārijas brigāde multfilmu “Grieķijas dārgumi”.  Pēc multfilmas apskatījām arī leļļu muzeju – gandrīz visu  Animācijas brigāde leļļu varoņus. Pārējās lelles glabājās un ir apskatāmas Arnolda Burova Leļļu māja, "Kadiķi", Vestienas pagastā.

 

31. maijā mūsu skolā viesojās Arta un Miks Abaroniņi ar klātienes koncertlekciju “Leģendas mūzikā”. Koncertlekcija tika pielāgota 1. – 9. klašu skolēniem. Skolēni iepazina 20. un 21. gadsimta mūzikas leģendas – mūziku, kas ir ietekmējusi paaudzes un atspoguļo vēsturi.  Bērniem bija iespēja dziedāt līdzi populārām dziesmām, pat ja nezināja vārdus, jo katras dziesmas vārdi tika rādīti uz ekrāna. Koncertlekcija bija gan izglītojoša, gan izklaidējoša. Paldies Latvijas skolas soma un Abaroniņiem (SIA “MA Events” un “AA Events”). Miks un Arta ļoti uzrunā publiku un iesaista bērnus savās aktivitātēs un ar šīm aktivitātēm nodod bērniem informāciju par Latvijas leģendām mūzikā.