Sumo robotu sacensības

2018. gada 17. aprīlī

  13.aprīlīti skolā norisinājās LEGO sumo robotu sacensības. Robotikas pulciņa dalībnieki iepriekšējās nodarbībās gatavoja sumo robotus un metās sumo robotu cīņu izaicinājumam. Sumo robotu cīņas galvenais uzdevums ir izstumt otru robotu ārpus laukumam un pašam palikt tajā, tādējādi gūstot uzvaru. 

 Sumo robotu cīņās piedalījās 6 komandas, kuras veiksmīgi bija uzbūvējušas un ieprogrammējušas robotus  katra no cīņām bija spriedzes pilna vērotājiem un dalībniekiem. 

 Pēc satraukuma pilnām cīņām 1. vietu cīņās ieguva komanda "Zvaigznes", kuras komandas sastāvā bija Adrians Lemoss, Tomass Vecgailis un Roberts Paļčikovs, 2. vietas ieguvēji komanda "Buldozeri", kuru pārstāv Raiens Gertmans, Ričards Sičers un Regnārs Bisnieks, 3. vietas ieguvēji komanda "Kontrolieri", kuras sastāvā ir Stefans Dadzītis, Elfa Zizlāne un Nikola Petrova. 4. vietas ieguvējs komanda "EV3", kuras pārstāvis ir Adrians Kalvis. 5. vietas ieguvēji komanda "Eži" komandas pārstāvji Edgars Anckiņš un Ralfs Harjo un 6. vietas ieguvēji komanda "Cīsiņi", kuru pārstāvji ir Arvīds Putniņš un Kristiāns Jansons. Jāatzīst, ka sacensību robotus uzbūvēt nav tik viegli, kā tas varētu šķist, jo ir daudz dažādas nianses, kas ietekmē robota darbību un iespēju uzveikt otru robotu, 50% no uzvaras nes robota konstrukcija, bet otrus 50% tā programmas algoritms, jo jauniešiem nācās pārdomāt robota manevrēšanas stratēģiju, kas nosaka, kā robots izvairīsies no otra robota un kā robots spēs izgrūzt pretinieka robotu.  foto

Armands Sīlītis,  laboratorijas vadītājs